Prepojenie s kancelárskymi balíkmi

V prípade, že potrebujete exportovať dáta pre ďalšiu analýzu napríklad do Excelu alebo iného tabuľkového procesoru, môžete tak urobiť veľmi jednoducho prostredníctvom funkcie zdieľania pohľadov. Tento veľmi efektívny nástroj môžete využiť pre ľubovoľný dostupný pohľad napríklad Faktúry, Ponuky, Klientov atď. Exportovať môžete aj konkrétne vyfiltrované údaje, napríklad Faktúry po splatnosti (Pohľadávky) alebo Aktívne Obchodné prípady.

Zdieľaný pohľad je možné využiť aj ako jednorázový export oveľa efektívnejšie je však riešenie v podobe online exportu. Výhodou online export je, že Vaše dáta v tabuľkovom procesore sú vždy aktuálne a teda nemusíte pre zobrazenie aktuálnych dát realizovať zakaždým export a import. Pokiaľ Vám štandardné kancelárske balíky nestačia a potrebujete ešte väčšie možnosti biznis analýz odporúčame použiť napríklad platformu Microsoft Power BI, s ktorou môžete ešte dokonalejšie analyzovať dáta priamo z Vášho CRM systému. Pozrite si návod ako prepojiť Gram CRM a Power BI.

Ako exportovať dáta do kancelárskeho balíka

Postup je veľmi jednoduchý. Zvoľte si pohľad, ktorý potrebujete exportovať, a z menu vyberte možnosť „Online export„. Zobrazí sa Vám odkaz, ktorý si skopírujete a použijeme už priamo vo zvolenom tabuľkovom procesore. To je všetko. V najbližšom kroku už len stačí vložiť odkaz do zvoleného kancelárskeho balíka.

https://app.gramcrm.sk/{organizacia}/SharedViewCSV/{id}/sk

Pohľad na všetky faktúry v Gram CRM systéme
Pohľad, ktorý budeme exportovať

Postup pre váš kancelársky balík

Podľa zvoleného druhu kancelárskeho balíka si vyberte návod: