Účtovný program a prepojenie na CRM

Každá organizácia potrebuje viesť účtovníctvo. Zväčša na to využíva účtovný program, ktorý je zároveň nenahraditeľný pre Vášho účtovníka a je mu plne prispôsobený. Ale je aj vhodný pre Vašu spoločnosť na riadenie vzťahu so zákazníkmi?

Ekonomické systémy často obsahujú aj modul „CRM“, ktorý je však výrazne obmedzený a často nie užívateľsky veľmi príjemný pre obchodníkov. Medzi najrozšírenejšie ekonomické systémy na Slovensku patria POHODA, OMEGA, MRP, Money S3.

Dôležité informácie na jednom mieste

Nie len v obchodnom procese je potrebné mať všetky dôležité informácie k dispozícii práve vtedy keď ich potrebujete. Či sedíte v kancelárii alebo ste na ceste na obchodné stretnutie. Aby ste získali kompletný pohľad na zákazníka je potrebné kontakty, obchodné prípady a ponuky doplniť o reálnu fakturáciu, pohľadávky.

Vďaka bohatým možnostiam CRM systému Gram viete fakturáciu zrealizovať priamo v CRM systéme a faktúry exportovať do účtovného programu. Zároveň však máte rovnakú možnosť nechať fakturáciu na účtovníka a faktúry prenášať do CRM systému. Je to len na vašom rozhodnutí.

Možnosti prepojenia

V Gram CRM si môžete sami zvoliť mieru integrácie a prepojenia medzi vaším obľúbeným účtovným softvérom a CRM systémom. Môžete si tak nastaviť či sa budú prenášať všetky podporované agendy alebo len tie, ktoré práve potrebujete. Prípadne môžete zrealizovať len jednorázový import údajov.

Prenos údajov z účtovného programu (import) prebieha plne automatizovane a nie je potrebná žiadna súčinnosť počas prenosu. Nie je potrebná žiadna ďalšia licencia na strane účtovného softvéru. Môžete si sami nastaviť ako často sa bude prenos údajov realizovať. Či to bude 1x denne alebo každé 2 hodiny.

Prenos údajov z CRM systému (export) do účtovného programu je individuálny pre každý program. Systém POHODA umožňuje plne automatizovaný proces.

Podporujeme tieto účtovné programy:

 • POHODA (Stormware)
  Podporované agendy: Adresár, Fakturácia, Skladové karty (Produkty)
  Podporovaná rada: POHODA, POHODA SQL, POHODA E1
  Popis riešenia: Prepojenie s účtovným softvérom POHODA
  Návod: Návod na prepojenie s ekonomickým systémom POHODA
 • OMEGA (Kros)
  Podporované agendy: Adresár, Fakturácia
  Podporované riešenie: , OMEGA, OMEGA SQL
 • MONEY S3 (SOLITEA)
  Podporované agendy: Adresár, Fakturácia
 • MRP (MRP – Company spol. s r. o.)
  Podporované agendy: Adresár, Fakturácia