Aktualizácia CRM 2024.2

Prehľadný sumár najzásadnejších noviniek, ktoré sme pridali do Gram CRM.

Vylepšené vyhľadávanie

Pridali sme nové možnosti v rámci inteligentného vyhľadávania. Odteraz môžete okrem vyhľadávania záznamov hľadať medzi jednotlivými pohľadmi a modulmi. Cez vyhľadávanie teraz po novom môžete:

  • Pridať nový záznam
  • Otvoriť pohľad
  • Vyhľadať naposledy otvorené záznamy
  • Vyhľadávať vo všetkých záznamoch

Napríklad, potrebujete pridať novú objednávku, stačí, keď napíšete ako v našom príklade začiatočné písmená „obj“, zobrazia sa dostupné možnosti a to: 1. vytvoriť novú objednávku, 2. zobraziť pohľad napríklad „Moje Objednávky“ a samozrejme aj záznam, ktorý obsahuje názov „objednávka“ v našom príklade projektová úloha.

Gram CRM nové možnosti vyhľadávania v hlavnom zobrazení
Ukážka nového inteligentného vyhľadávania

TIP: Vyhľadávanie aktivujete aj dvojitým stlačením klávesu SHIFT.

Podrobne si o možnostiach vyhľadávania v CRM môžete prečítať v návode tu.

Prispôsobenie pohľadov

Odteraz si môže každý užívateľ (aj bez administratívneho účtu) vytvárať vlastné pohľady na záznamy. Môže si prispôsobiť zobrazené stĺpce ako aj poradie stĺpcov. Veľkou výhodou je možnosť zobraziť si okrem štandardných stĺpcov aj stĺpce z prepojených modulov. Napríklad, pri ponuke si môžete pridať stĺpec „Splatnosť faktúry Klienta“ alebo „Potenciál Klienta“.

Gram CRM prispôsobenie stĺpcov
Prispôsobenie pohľadov (zobrazenie splatnosti faktúr klienta pri ponukách)

Upraviť stĺpce je možné nie len v hlavných pohľadoch, ale aj pri detailnom zobrazení záznamu (táto funkcia je k dispozícii len pre Administrátora). Napríklad, do položiek Obchodného prípadu alebo Ponuky si môžete doplniť stĺpec „Na sklade“ a okamžite tak získate prehľad, ktoré produkty v rámci ponuky máte skladom.

Zobrazenie skladových zásob v ponuke

Novinkou je aj možnosť exportu jednotlivých záznamov. Môžete si tak exportovať položky ponuky, objednávky a pod. (je potrebné mať povolený export daných záznamov v nastavení).

Export položiek ponuky

Lepšie možnosti filtrovania záznamov

Filtrovanie záznamov je teraz ešte pohodlnejšie. Pribudla možnosť filtrovať priamo z pohľadu kliknutím na daný stĺpec. Jednoduché a rýchle.

Zobrazenie všetkých obchodných prípadov z hodnotou vyššou ako 15.000,- EUR

Pre jednotlivé stĺpce sme pridali nové možnosti filtrovania ako možnosť zobraziť záznamy, ktoré nemajú vyplnenú hodnotu a naopak, záznamy, ktoré majú vyplnenú hodnotu a mnoho ďalšieho.

Vylepšenie poznámok

Po novom teraz môžete súbory do poznámok jednoducho pretiahnuť pomocou metódy drag & drop priamo z plochy, emailu alebo iného úložiska. V mobilnej aplikácii môžete takto priamo urobiť fotografiu.

Nahratie objednávky do obchodného prípadu priamo z emailovej prílohy

Elektronické podpisovanie / Digitalizácia dokumentov

Pridali sme podporu pre elektronické podpisovanie dokumentov. Funkcia je vhodná pre pracovníkov v teréne umožňuje podpísať napríklad:

  • preberací protokol pri servisnom zásahu, montáži
  • objednávku
  • zmluvu

Celý proces je prispôsobiteľný a voliteľne dostupný pre každý modul v rámci CRM. Štandardne je odoslaný email s podpísaným protokolom na zvolenú emailovú adresu. Riešenie je dostupné v pláne PLUS.

Ukážka procesu elektronického podpísania servisného listu

Výrazne prepracované prepojenie na Pohodu

Kompletne sme prepracovali systém prepájania na ekonomické systémy. Prvá na radu prišla Pohoda, nakoľko má najlepšie možnosti prepájania a najviac našich zákazníkov sa práve spolieha na ňu. Nový systém okrem výrazného zrýchlenia operácií prináša aj nové možnosti prispôsobenia. Pokiaľ používate Pohodu alebo zvažujete jej prepojenie s Gram CRM, prečítajte si o tom ako prepojiť Pohodu s Gram CRM.