Aktualizácia CRM 2022.8

Aj počas horúcich letných dní sme pre Vás pripravili zásadné vylepšenia. Opätovne sme sa zamerali na zefektívnenie a spríjemnenie práce. Tentokrát je noviniek viac, tak si pokojne dajte kávu alebo čaj 🙂

Hromadné operácie

Po novom Gram CRM umožňuje prácu s viacerými záznamami naraz. Už nie je potrebné otvárať každú položku zvlášť a upravovať stav alebo vlastníka, prípadne ručne prepisovať zľavu. Stačí označiť požadované záznamy. Funkcia je dostupná pre každý modul a je možné upraviť každé pole, vrátane voliteľných.

Pozrite sa ako jednoducho zmeniť stav na zvolených ponukách.

Hromadná zmena stavu ponúk.

Identicky jednoducho je možné vykonať aj hromadné spustenie akcií. Stačí si označiť požadované záznamy a vytvoríte zálohové faktúry pre všetky zvolené ponuky:

Vytvorenie zálohových faktúr z ponúk

Nastaviť napríklad výšku zľavy pri zvolených položkách cenovej ponuky je vďaka novej funkcionalite veľmi jednoduché:

Nastavenie výšky zľavy na položkách cenovej ponuky

Export dát do Excelu

Rozšírili sme možnosti exportovania záznamov do Excelu. Po veľmi obľúbenom online exporte do kancelárskych balíkov sme pridali aj možnosť ako na jeden klik exportovať dáta z modulov priamo do Excelu. Exportované budú údaje, ktoré sú aktuálne zobrazené. Teda môžete si vyfiltrovať požadované záznamy a tie exportovať.

Export zoznamu cenových ponúk do Excelu

Export dát si nezabudnite povoliť v nastaveniach jednotlivých profilov.

Povolenie exportu Leadov a Klientov pre Štandardný profil

Sledovanie Cash flow

Pridali sme evidenciu Príjmov a Výdavkov vďaka čomu môžete veľmi jednoducho a efektívne sledovať cash flow. Zároveň sme vylepšili modul prijatých faktúr tak, aby umožňoval viaceré úhrady rovnako, ako klasické vydané faktúry. Taktiež sme pridali nové pohľady k efektívnemu sledovaniu úhrad.

Povolenie exportu Leadov a Klientov pre Štandardný profil

Tlačové zostavy si už upravíte sami

Sprístupnili sme kompletné rozhranie na úpravu tlačových zostáv. Nájdete ich v Nastaveniach. Tlačové zostavy si môžete jednoducho upraviť vo Worde, prípade tie, ktoré nepoužívate deaktivovať.

Úprava tlačových zostáv

Sklady

Balík PLUS po novom obsahuje modul skladov. Môžete si evidovať ľubovoľný počet skladov, vytvárať príjemky, výdajky a prevodky v rámci skladov. Sklady sú prepojené na Klienta a Obchodný prípad a kartu Produktu, v ktorom vidíte aktuálny počet produktov na sklade. Pripravené tlačové zostavy sú samozrejmosťou. Návod ako pracovať so skladmi pripravujeme rovnako aj prepojenie na ekonomický softvér POHODA.

Skladové pohyby v CRM systéme
Prepojenie skladov na modul Produkt

Zaokrúhľovanie platieb v hotovosti na 5 centov

Od 1.7.2022 je v platnosti zmena legislatívy, ktorá upravuje zaokrúhľovanie hotovostných platieb. Pri vystavovaní faktúry s platbou v hotovosti Gram CRM automaticky pridá na faktúru zaokrúhlenie na 5 centov. Tento údaj sa zobrazí v tlačovej zostave. V používateľskom prostredí sa zaokrúhlenie nezobrazuje.

Drobnosti 🙂

Mierne sme vylepšili sme používateľské prostredie. Pridali rôzne akcie (Z Objednávok, Faktúr, Ponúk…). Sprístupnili sme možnosť povoliť si jednotlivé pracovné postupy v nastaveniach. Opravili drobné chyby (42). Rozšírili API rozhranie.