Registrácia do Power BI – Free

Power BI je riešenie podnikovej analýzy na vizualizáciu údajov. Silnou stránkou systému Power BI je, že k nemu môžete pripojiť takmer akýkoľvek zdroj údajov. Od jednoduchého hárku Excelu po API z Gram CRM.

Všetky tieto množiny údajov môžete kombinovať do jedného výkonného nástroja na vytváranie prehľadov a z údajov môžete vytvoriť vizualizáciu (grafy). Na týchto údajoch si môžete vytvoriť svoj vlastný vzorec pomocou jazyka dotazu DAX, ktorý je dosť podobný vzorcom Excelu.

V Power BI môžete vytvárať vzťahy medzi rôznymi množinami údajov (alebo tabuľkami), čo vám umožní prepojiť údaje a ľahko ich filtrovať.

Power BI – Free

Bezplatný plán programu Power BI je zahrnutý vo väčšine programov Office 365 a Microsoft 365. S plánom zadarmo môžete urobiť takmer všetko, aby ste vytvorili ohromujúci informačný panel. Môžete sa pripojiť ku všetkým podporovaným zdrojom údajov (v prevádzke alebo v cloude), exportovať do Excelu alebo PowerPoint alebo dokonca na web.

S programom Power BI – Free môžete na vytváranie prehľadov, informačných panelov a súborov údajov používať program Power BI Desktop alebo online verziu. Nie sú tam žiadne obmedzenia. Aj množstvo dátového limitu je rovnaké ako pri Power BI – Pro.

Čo teda nemôžete urobiť s plánom zadarmo? Nemôžete zdieľať svoj prehľad ani informačný panel. Ak chcete zdieľať, budete musieť vlastniť Pro plán.

1. Začíname

Otvoríme adresu: https://app.powerbi.com/signupredirect a zadáme e-mailovú adresu, ktorou chceme pracovať a klikneme Registrácia

2. Overenie vašej identity

Po odoslaní emailovej adresy budeme vyzvaní na zadanie telefónneho čísla k zaslaniu overovacej SMS (prípadne zavolaniu) a klikneme Odoslať mi SMS správu.

2.1 Overenie vašej identity – zadanie kódu

Na zadané telefónne číslo bude doručený overovací kód, ktorý prepíšte do formuláru a kliknite na Registrácia.

3. Overenie vašej identity – emailová adresa

Počas hore uvedeného procesu je potrebné kontrolovať zadanú emailovú adresu k získaniu overovacieho kódu. Prijatie tohto emailu môže trvať dlhšiu dobu, preto odporúčame pravidelne kontrolovať schránku. Po prijatí emailu s kódom, klikneme na Áno.

4. Vytvorte si konto

Vyplňte všetky políčka nasledovného formuláru a po zadaní overovacieho kódu z emailu a výbere krajiny klikneme na Začať

Následne sa začne vytvárať vaše Power BI konto.

5. Pozvať viac ľudí

Odporúčame tento krok teraz vynechať. Kliknite na Vynechať.

6. Vitajte v Power BI

Čo ďalej?